تعبیر خواب گوسفند

تعبیر خواب گوسفند، با توجه به نوع خواب و از نظر معبرین مختلف، متفاوت است. به طور کلی افرادی که علم تعبیر خواب می دانند، خواب گوسفند را نشانه خوشبختی و به اتمام رسیدن کاری دشوار، تلقی می کنند. البته بسته به جزئیات خواب، ممکن است تعبیر خواب گوسفند ناخوشایند باشد. در ادامه، بخشی از مهم ترین تعابیر خواب گوسفند را بررسی می کنیم تا بیشتر با این مسئله آشنا شوید.

تعبیر خواب گوسفند

تعبیر خواب گوسفند از دیدگاه معبرین مشهور

در حالت کلی، تعبیر خواب گوسفند مثبت بوده و نشانه ای از اتفاقات خوب است. معبرین شناخته شده و مشهور، هریک تعابیری برای خواب گوسفند ارائه داده اند که در زیر، بخشی از آنها را معرفی می کنیم:

امام صادق (ع)

امام صادق (ع) تعبیر خواب گوسفند را رسیدن به بزرگواری و قدرت می دانند. همچنین وجود یک زن مهربان و قدرتمند در اطراف فرد، رسیدن به مال و ثروت و دارایی، ریاست و مالکیت و رسیدن به مقام و مرتبه، دیگر تعابیری هستند که این حضرت برای خواب گوسفند بیان کرده اند.

ابن سیرین

محمد ابن سیرین، معبر مشهور دیگری است که مفاهیمی همچون رسیدن به مقصود پس از مدتها تلاش، رسیدن به رهبری و هدایت گروه، رزق و روزی فراوان، پیروزی بر دشمنان و بدخواهان، رسیدن به مال حلال و درست، عمر طولانی و پر برکت، شفای بیماری و سفر حج را تعبیر خواب گوسفند می داند.

ابراهیم کرمانی

از نظر ابراهیم کرمانی، دیدن خواب گوسفند به معنی رسیدن پول از شخصی صاحب مقام، رسیدن به قدرت و توانگری، سود و بهره، بزرگی و شرافت، افزایش رزق و روزی، حاکمیت، فرزند نیکو، بزرگی و شکوه و امرار معاش از راه حلال است.

کارل گوستاو یونگ

تعبیر خواب گوسفند از دیدگاه یونگ، یکی از سردمداران روانکاوی، مطیع بودن فرد است. یعنی فردی که خواب گوسفند دیده، از خود ایده ای نداشته و همواره، همفکر و هم عقیده با گروه است. همچنین یونگ معتقد است فردی که خواب گوسفند می بیند، دلسوط است و نسبت به شخصی یا چیزی ترحم کرده یا مورد ترحم دیگران قرار می گیرد. گوسفند سیاه در خواب، می تواند سمبلی از حرص و طمع و یا وسوسه شدن باشد.

تعبیر خواب گوسفند بر اساس نوع خواب

تعبیر خواب گوسفند با توجه به شکل و موضوع خواب، متفاوت است. به عنوان مثال تعبیر خواب میش یا گوسفند در حالت های زیر عبارتند از:

خواب یک گله گوسفند

در صورتی که یک گله گوسفند در خواب ببینید، ذهنیت شما تغییر کرده و موجب موفقیت و پیروزی شما خواهد شد.

خواب گوسفندهای مریض

دیدن چندین گوسفند بیمار در خواب، به معنی این است که از سمت یک دوست، بی وفایی خواهید دید.

خواب خوردن گوشت گوسفند

اگر در خواب دیدید که گوسفند می خورید، یعنی دشمنان قدیمی شما با حسرت، در حال رصد کردن زندگی و موفقیت های شما هستند؛ حواستان را جمع کنید!

خواب نزاع دو گوسفند

تعبیر خواب گوسفند در شرایطی که دو گوسفند را در حال دعوا دیده باشید، به معنی آن است که بحث و جدل در پیش روی شماست. البته به همان اندازه ممکن است که یک سفر در پیش داشته باشید.  

خواب یک گوسفند و قوچ با هم

چنین خوابی نشان دهنده‌ی رابطه‌ای بین شما و شرکایتان است. اگر یک زن این خواب را دیده باشد، تعبیر آن یک رابطه حمایتی است.  

خواب گوسفند سفید

دیدن گوسفند سفید رنگ در خواب، سفری کوتاه را به شما نشان می دهد. اما مراقب باشید؛ ممکن است در این سفر، مشکلاتی داشته باشید و یا غمگین شوید.

خواب گوسفند چاق

اگر در خواب خود گوسفندی چاق و چله ببینید، یعنی سلامتی و وفور نعمت به دنبال شماست.

تعبیر خواب گوسفند سیاه رنگ

خواب گوسفند سیاه، یعنی دشمنی در اطراف شماست. همچنین این خواب نشان می دهد که ممکن است در آینده بیمار شوید.

خواب گوسفندان پشم چینی شده

دیدن خواب گوسفندانی که پشم‌های‌شان کوتاه شده است، نشان می‌دهد احتمالا به زودی نتیجه‌ی کار و تلاش سخت‌تان را خواهید گرفت. همچنین ممکن است بعد از یک قرار ملاقات، رابطه ای جدی و خوب را شروع کنید.

خواب گوسفند سلاخی شده

دیدن خواب گوسفند سلاخی شده، چه در کشتارگاه و چه در قصابی، می توان نشان دهد که قرار است در دردسر بیفتید. بسیاری بر این باورند که تعبیر خواب گوسفند سلاخی شده، ناامیدی و سرخوردگی است.

 

3.7/5(16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات
رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک چیست؟

به نظر می رسد یکی از کلیدواژه های ماندگاری که در دنیای رژیم تأثیر گذاشته «کتو» است که به رژیم کتوژنیک پرچرب و کم کربوهیدرات اشاره دارد. این رژیم ادعا...
گیاهخواری بهتر است یا گوشتخواری؟

گیاهخواری بهتر است یا گوشتخواری؟

امروزه مقوله سبک زندگی بسیار داغ است. مجموعه های تحقیقاتی مدام در حال بررسی رژیم غذایی بر سطح سلامت هستند. مردم نیز بیش از قبل به آنچه در طول روز...
عوامل سقط جنین در نشخوارکنندگان

عوامل سقط جنین در انواع نشخوارکنندگان

مهم‌ ترین عوامل سقط جنین در نشخوارکنندگان مربوط به انواع بیماری های عفونی و غیر عفونی است که دام مادر به آن مبتلا شده و به جنین خود نیز منتقل...
تشخیص گوشت گوسفند از میش و بز

نحوه تشخیص گوشت گوسفند از میش و بز

گوشت قرمز یکی از مهم ترین مواد غذایی بوده که در سبد خانوار های ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. با توجه به اینکه انواع گوشت ها از دام...
دامپروری گوسفندی

نکات مهم که باید از دامپروری گوسفندی بدانید

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که در شغل دامپروری گوسفندی فعالیت می‌ کنید، می‌ توانید از طریق فروش گوشت، عرضه محصولات لبنی و فروش پشم گوسفندان...