تعبیر خواب گوسفند

تعبیر خواب گوسفند، با توجه به نوع خواب و از نظر معبرین مختلف، متفاوت است. به طور کلی افرادی که علم تعبیر خواب می دانند، خواب گوسفند را نشانه خوشبختی و به اتمام رسیدن کاری دشوار، تلقی می کنند. البته بسته به جزئیات خواب، ممکن است تعبیر خواب گوسفند ناخوشایند باشد. در ادامه، بخشی از مهم ترین تعابیر خواب گوسفند را بررسی می کنیم تا بیشتر با این مسئله آشنا شوید.

تعبیر خواب گوسفند

تعبیر خواب گوسفند از دیدگاه معبرین مشهور

در حالت کلی، تعبیر خواب گوسفند مثبت بوده و نشانه ای از اتفاقات خوب است. معبرین شناخته شده و مشهور، هریک تعابیری برای خواب گوسفند ارائه داده اند که در زیر، بخشی از آنها را معرفی می کنیم:

امام صادق (ع)

امام صادق (ع) تعبیر خواب گوسفند را رسیدن به بزرگواری و قدرت می دانند. همچنین وجود یک زن مهربان و قدرتمند در اطراف فرد، رسیدن به مال و ثروت و دارایی، ریاست و مالکیت و رسیدن به مقام و مرتبه، دیگر تعابیری هستند که این حضرت برای خواب گوسفند بیان کرده اند.

ابن سیرین

محمد ابن سیرین، معبر مشهور دیگری است که مفاهیمی همچون رسیدن به مقصود پس از مدتها تلاش، رسیدن به رهبری و هدایت گروه، رزق و روزی فراوان، پیروزی بر دشمنان و بدخواهان، رسیدن به مال حلال و درست، عمر طولانی و پر برکت، شفای بیماری و سفر حج را تعبیر خواب گوسفند می داند.

ابراهیم کرمانی

از نظر ابراهیم کرمانی، دیدن خواب گوسفند به معنی رسیدن پول از شخصی صاحب مقام، رسیدن به قدرت و توانگری، سود و بهره، بزرگی و شرافت، افزایش رزق و روزی، حاکمیت، فرزند نیکو، بزرگی و شکوه و امرار معاش از راه حلال است.

کارل گوستاو یونگ

تعبیر خواب گوسفند از دیدگاه یونگ، یکی از سردمداران روانکاوی، مطیع بودن فرد است. یعنی فردی که خواب گوسفند دیده، از خود ایده ای نداشته و همواره، همفکر و هم عقیده با گروه است. همچنین یونگ معتقد است فردی که خواب گوسفند می بیند، دلسوط است و نسبت به شخصی یا چیزی ترحم کرده یا مورد ترحم دیگران قرار می گیرد. گوسفند سیاه در خواب، می تواند سمبلی از حرص و طمع و یا وسوسه شدن باشد.

تعبیر خواب گوسفند بر اساس نوع خواب

تعبیر خواب گوسفند با توجه به شکل و موضوع خواب، متفاوت است. به عنوان مثال تعبیر خواب میش یا گوسفند در حالت های زیر عبارتند از:

خواب یک گله گوسفند

در صورتی که یک گله گوسفند در خواب ببینید، ذهنیت شما تغییر کرده و موجب موفقیت و پیروزی شما خواهد شد.

خواب گوسفندهای مریض

دیدن چندین گوسفند بیمار در خواب، به معنی این است که از سمت یک دوست، بی وفایی خواهید دید.

خواب خوردن گوشت گوسفند

اگر در خواب دیدید که گوسفند می خورید، یعنی دشمنان قدیمی شما با حسرت، در حال رصد کردن زندگی و موفقیت های شما هستند؛ حواستان را جمع کنید!

خواب نزاع دو گوسفند

تعبیر خواب گوسفند در شرایطی که دو گوسفند را در حال دعوا دیده باشید، به معنی آن است که بحث و جدل در پیش روی شماست. البته به همان اندازه ممکن است که یک سفر در پیش داشته باشید.  

خواب یک گوسفند و قوچ با هم

چنین خوابی نشان دهنده‌ی رابطه‌ای بین شما و شرکایتان است. اگر یک زن این خواب را دیده باشد، تعبیر آن یک رابطه حمایتی است.  

خواب گوسفند سفید

دیدن گوسفند سفید رنگ در خواب، سفری کوتاه را به شما نشان می دهد. اما مراقب باشید؛ ممکن است در این سفر، مشکلاتی داشته باشید و یا غمگین شوید.

خواب گوسفند چاق

اگر در خواب خود گوسفندی چاق و چله ببینید، یعنی سلامتی و وفور نعمت به دنبال شماست.

تعبیر خواب گوسفند سیاه رنگ

خواب گوسفند سیاه، یعنی دشمنی در اطراف شماست. همچنین این خواب نشان می دهد که ممکن است در آینده بیمار شوید.

خواب گوسفندان پشم چینی شده

دیدن خواب گوسفندانی که پشم‌های‌شان کوتاه شده است، نشان می‌دهد احتمالا به زودی نتیجه‌ی کار و تلاش سخت‌تان را خواهید گرفت. همچنین ممکن است بعد از یک قرار ملاقات، رابطه ای جدی و خوب را شروع کنید.

خواب گوسفند سلاخی شده

دیدن خواب گوسفند سلاخی شده، چه در کشتارگاه و چه در قصابی، می توان نشان دهد که قرار است در دردسر بیفتید. بسیاری بر این باورند که تعبیر خواب گوسفند سلاخی شده، ناامیدی و سرخوردگی است.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مقالات
تفاوت شیر گاو با گوسفند در چیست؟

تفاوت شیر گاو با گوسفند

در این مقاله قصد داریم که در مورد تفاوت شیر گاو با گوسفند صحبت کنیم. همان طور که می‌دانید شیر یک ماده غذایی مغذی است که حتما باید در رژیم...
بهترین زمان دادن گوشت به نوزاد چه زمانی است؟

بهترین زمان دادن گوشت به نوزاد چه زمانی است؟

گوشت از منابع مهم غذایی است و برای تامین آهن کافی بدن و جلوگیری از کم خونی و کمبود ذخیره آهن، مصرف این ماده غذایی باید حتما در برنامه غذایی...
خواص و فواید کود گوسفندی برای کشاورزی چیست؟

خواص و فواید کود گوسفندی برای کشاورزی چیست؟

فواید کود گوسفندی برای کشاورزی بسیار زیاد است و سال هاست که کشاورزان برای تقویت و تغذیه زمین های کشاورزی خود از انواع کود حیوانی، از جمله کود گوسفندی استفاده...
آیا برای جذب پروتئین حتماً باید گوشت بخوریم؟

آیا برای جذب پروتئین حتماً باید گوشت بخوریم؟

گوشت یکی از مهم ترین منابع برای تامین پروتئین است. هم گوشت قرمز و هم گوشت سفید مرغ و ماهی می توانند به عنوان بهترین منبع برای جذب پروتئین در...
آشنایی با قسمت های حرام گوسفند

 آشنایی با قسمت های حرام گوسفند

گوشت گوسفند، یکی از گوشت های بسیار پرطرفدار در کشور ماست و مصرف آن بالاست. در حالت کلی که خرید این گوشت از فروشگاه های معتبر انجام می شود، تنها...