گوسفند نژاد سنگسری

گوسفند نژاد سنگسری جزو پربازده ترین نژادهای گوسفند ایرانی است. این نوع دام، ظاهر خوبی داشته و به دلیل بهره مندی از قدرت بدنی بالا، از توانایی زندگی در شرایط سخت آب و هوایی برخوردار است. گوسفند سنگسری همچنین مقاومت بالایی در مقابله با بیماری ها دارد و به همین دلیل، یکی از پرجمعیت‌ ترین گوسفندها محسوب می شود. گوسفند سنگسری برای پرورش، بره گیری و استفاده از گوشت آن بسیار ایده آل است. توانایی این نژاد در وزن گیری بالا و حفظ وزن و موارد دیگری نظیر داشتن ژن چندقلوزایی و … محبوبیت آن را افزایش داده است. ارگانیک دام، پرورش و فروش گوسفند سنگسری را نیز در کنار دیگر نژادهای پرطرفدار انجام داده و به متقاضیان سرویس دهی می کند. برای خرید دام سنگسری و دریافت خدمت  ذبح و بسته بندی در محل، با همکاران ما در ارگانیک دام تماس بگیرید.

خصوصیات ظاهری گوسفند نژاد سنگسری

گوسفندهای نژاد سنگسری معمولا در طیف رنگی قهوه ای روشن تا تیره دسته بندی می شوند. البته در مواردی، می توان دام این نژاد را در نگ های کبود و نخودی هم مشاهده کرد. در مقایسه با نژادی همچون افشاری، گوسفند سنگسری جثه ی ریزتری دارد. پاچه‌ های ظریف و نازک و دنبه کوچک فاقد دنبالچه، دیگر ویژگی های ظاهری گوسفند سنگسری هستند. هردو نوع ماده و نر این نژاد فاقد شاخ هستند و گاها روی سر قوچ های سنگسری، یک برآمدگی یا زائده کوچک به جای شاخ وجود دارد.

وزن گوسفند سنگسری

وزن گوسفند سنگسری، در سنین مختلف، متفاوت است. بره سنگسری در هنگام تولد، بین 2 تا 3 کیلوگرم وزن دارد. میانگین وزن زمان از شیرگیری بره‌ ها حدود 24 کیلوگرم است. در نهایت، گوسفند بالغ سنگسری حدودا 55 الی 60 کیلوگرم وزن دارد که این عدد در قوچ بیشتر است. البته مدت زمان شیردهی برای میش این نژاد هم حدود 60 روز است و روزانه حدود 350 گرم شیر دارد. نکته دیگر این که درصد لاشه گوسفند سنگسر 46 بوده و در بین نژادهای ایرانی، مطلوب به نظر می رسد.

گوسفند نژاد سنگسری

خرید گوسفند نژاد سنگسری

خرید گوسفند سنگسری هم برای  دامداران به صرفه است و هم افرادی که قصد استفاده از گوشت این دام را دارند. مقاومت این گوسفند در برابر بیماری ها و سازگاری آن با شرایط آب و هوای مختلف، موجب شده که دامداران و پرورش دهندگان دام، علاقه ویژه ای به آن داشته باشند. شما می توانید برای خرید گوسفند نژاد سنگسری، با همکاران ما در مجموعه ارگانیک دام تماس بگیرید. انواع بره، قوچ و میش این نژاد با بهترین قیمت، به مشتریان عرضه می شوند. ضمن این که خدمات ذبح و بسته بندی و … هم در محل به شما ارائه می شوند.

فروش گوسفند نژاد سنگسری

فروش گوسفند نژاد سنگسری در ارگانیک دام، با بهترین شرایط انجام می شود. همکاران ما شما را راهنمایی می کنند که با توجه به مقدار گوشتی که نیاز دارید، اقدام به خرید بره کنید یا گوسفند بالغ. دام سنگسری هم همچون دیگر دام های این مجموعه، در سرسبزترین مراتع و به روش سنتی چرا می کند. تغذیه از علوفه طبیعی و عدم استفاده از هرگونه مواد شیمیایی در رژیم غذایی گوسفندان موجب شده است که کیفیت گوشت گوسفند سنگسری در ارگانیک دام، به بالاترین حد برسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش گوسفند سنگسری و شرایط آن، با همکاران ما تماس بگیرید.