گوسفند نژاد رومانوف

گوسفند نژاد رومانوف ، جزو پرطرفدارترین نژادهایی است که گله داران و پرورش دهندگان، علاقه زیادی به آن دارند. زایش های متوالی و پر تعداد، ویژگی بارز دام این نژاد است. گوسفند رومانوف، گوسفند گوشتی است و به همین دلیل از قوچ این نژاد برای اصلاح گله استفاده می شود. ارگانیک دام، انواع گوسفند رومانوف را در مراتع سرسبز پرورش داده و در وزن ها و قیمت های متنوع، به مشتریان عرضه می کند. در صورت تمایل به خرید گوسفند نژاد رومانوف، کافی است با همکاران ما در این مجموعه تماس بگیرید. برای آشنایی بیشتر با دام رومانوف و ویژگی های آن نیز ادامه مقاله را دنبال کنید.

گوسفند نژاد رومانوف

ویژگی های گوسفند نژاد رومانوف

گوسفند رومانوف، نژادی روسی دارد و زادگاه اصلی آن، روستایی به همین نام در دره ولگای شمالی است. جالب است که اولین بار، آلمانی ها بودند که گوسفند نژاد رومانوف را به کشور خود برده و آن را به ثبت رساندند. پس از آن، کانادایی ها هم گوسفند رومانوف را به کشور خود برده و آن را وارد چرخه پرورش دام کردند. به این ترتیب بود که پای نژاد رومانوف به دیگر نقاط جهان باز شد و در چرخه دام پروری بسیاری از کشورها قرار گرفت. این نژاد، یک نژاد گوشتی است که در اصلاح نژاد گوسفندان مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار پرطرفدار است.

ویژگی های ظاهری گوسفند رومانوف

گوسفند نژاد رومانوف، با توجه به زادگاهش، به راحتی با آب و هوای سرد کنار آمده و اتفاقا در چنین هوایی، رشد بهتری دارد. یک بره نژاد رومانوف، قهوه ای بسیار تیره، نزدیک به سیاه دارد. البته معمولا در ناحیه پیشانی، لکه ای سفیدرنگ دیده می شود. پس از شروع رشد، پشم های سفید رنگ از زیر پوشش مشکی موهای گوسفند رشد می کنند و به مرور، رنگ بره تغییر می کند. این روند تا جایی ادامه پیدا می کند که ظاهر گوسفند، از سیاه به خاکستری تغییر پیدا می کند. در برخی نژادهای گوسفند رومانوف، رگه هایی سیاه رنگ به صورت حلقوی از زیر سینه تا پشت دیده می شود. در قوچ رومانوف، حلقه ای سیاه رنگ به دور گردن وجود دارد که ظاهری متفاوت به دام می دهد.

fبیشتر بخوانید: گوسفند نژاد افشاری

وزن گوسفند رومانوف

قوچ های رومانوف، بین پنجاه تا هشتاد کیلوگرم وزن دارند. گوسفند ماده این نژاد هم حدودا 50 کیلوگرم بوده و حجم گوشت آن مناسب است. البته وزن گوسفند نژاد رومانوف، بسته به نوع خوراک و زیرنژاد آن متفاوت است. مراکز معتبر، وزن  کشی درست و اصولی انجام می دهند و به هیچ عنوان، از ترفندهای وزن کشی کاذب برای بالا بردن قیمت استفاده نمی کنند. شما می توانید برای اطمینان از خرید گوسفند رومانوف با وزن صحیح، با ارگانیک دام تماس بگیرید.

خرید گوسفند رومانوف

برای خرید گوسفند رومانوف، با وزن مورد نظر و ذبح و بسته بندی گوشت، ارگانیک دام در خدمت شماست. این مجموعه به اقصی نقاط تهران خدمات رسانی می کند و می توانید در هر ساعت از شبانه روز، دام را تحویل بگیرید. فروش گوسفند رومانوف در ارگانیک دام، با مناسب ترین قیمت تمام شده انجام می شود. ذبح دام به صورت شرعی در محل مورد نظر شما انجام می شود و در صورت تمایل، همکاران ما گوشت را در ظروف یکبار مصرف، بسته بندی می کنند. شستشو و پاکسازی محیط هم توسط پرسنل انجام می شود تا دغدغه ای از این بابت نداشته باشید.